Expoziția „Les Fleurs du mal” poate fi vizitată la Muzeul de Artă Constanța, până pe 30 noiembrie 2024. Proiectul este curatoriat de Nora Cupcencu și ne prezintă instalații, lucrări de sculptură, pictură și new media. Expoziția „Les Fleurs du mal” face trimitere către...
Muzeul de Artă Constanța ne invită la deschiderea expoziției „Les Fleurs du mal”, care va putea fi vizitată în perioada 11 octombrie – 30 noiembrie 2024, un proiect curatoriat de Nora Cupcencu. „Les Fleurs du mal”, ca titlu al expoziției, evocă nu doar...