”Reședințele regale de la Marea Neagră. Casele de vis ale reginelor României”, este un volum care ne readuce în atenție moștenirea culturală pe care regalitatea a lăsat-o Constanței, dar și Balcicului. Trei dintre aceste clădiri regale au fost ridicate în Constanța,...
”Inima Reginei Maria” va fi cel mai bun spectacol al Teatrului de Stat Constanța din această stagiune, din punctul meu de vedere. Aș zice că trebuie să fie jucat săptămânal, în toată țara, pentru ca fiecare dintre noi să aibă posibilitatea să îl vadă. Să se vadă....