Palatul Regal din Mamaia a fost locul în care regi, regine, prinți și principese și-au petrecut vacanțele de vară în perioada interbelică. Din anul 1940, însă, clădirea de patrimoniu a fost sediul Flotilei de Hidroavioane, iar ulterior reședință pentru trupele...
Castelul din Mamaia a fost realizat de Regina Maria, însă, din păcate, aceasta nu a locuit în el. Vila regală este monument istoric și se pot scrie multe povești despre ea. Am avut ocazia, în sezoanele estivale 2016 și 2017, când au fost redeschise porțile vilei...