Muzeul de Sculptură „Ion Jalea” a fost vizitat de elevii claselor a V-a și a VI-a de la Școala Gimnazială nr. 39, însoțiți de doamnele profesoare Iulia Culică și Laura Hulea. Alături de muzeografi, copiii au pornit într-un parcurs de descoperire a operei maestrului...
Muzeul de Artă Constanța a găzduit un nou atelier de creație pentru copii, sâmbătă, 23 august 2025. Coordonatoarea activității, Smaranda, împreună cu voluntara Ioana Seceleanu i-au invitat pe copii să vorbească despre fricile și temerile lor pe care le-au desenat în...